TSK: Kaçakçılar 4 farklı noktadan sınırı geçmeye çalıştı

Genelkurmay Başkanlığı: 4  farklı   noktadan   sınırı   geçmeye  çalıştılar

sonhaberler
0

Hatay ın Reyhanlı İlçesi yakınlarındaki Suriye sınırından geçmek isteyen ve kaçakçı oldukları belirlenen 100 kişilik atlı grup , asker tarafından engellendi.

100 ATLI KAÇAKÇI

Genelkurmay Başkanlığı ndan yapılan açıklamada , 16 Eylül günü saat 21.00 sıralarında , Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında , 80-100 kişilik atlı kaçakçı grup belirlendiği , Suriye tarafından toplanan kaçakçıların , sınıra doğru ilerlemeye başlaması üzerine , askeri birliklerin sınırda tıkama yaparak geçişleri kapattığı belirtildi.

4 FARKLI  noktadan  SINIRI ZORLADILAR

Bölgede görevli piyade birlikleri ve keskin nişancı takımının da katıldığı tıkama çalışmasında zırhlı araçlar ve tanklarla , atlı kaçakçıların geçiş bölgelerinin kapatıldığı ve sınıra yaklaşmayı sürdürmeleri üzerine , Arapça , Türkçe ikazlarda bulunulduğu bildirilen açıklamada , Bükülmez Hudut Karakolu ndan takviye gelen birliklerin ise Kuşaklı Köyü girişinde ve çevresinde görev yaptığı vurgulandı. 4  farklı   noktadan   sınırı   geçmeye  çalışan atlı kaçakçı grubun , askerin aldığı tedbirler sonrası , sınırdan geçme girişimlerinin engellendiği açıklandı.

googletag.display

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =