Suriye deki kimyasal silah fabrikalarında 5 yıl çalıştıktan sonra muhaliflere katılan  Yarbay Ebu Hamza  , Guta katliamanı ve  esad  ın elindeki silahları star a anlattı. Ebu Hamza , “Esad ın  elinde   biyolojik   silahlar  da var” dedi.

haber7
0

Çoluk çocuk demeden yüzlerce kişiyi kimyasal silahla katleden  esad  rejimine yönelik dış müdahale tartışmaları sürerken Suriye askeri birliğin içinde yer alan ve kimyasal silah fabrikalarında üst rütbeli olarak görev yapan  Yarbay Ebu Hamza  star a konuştu. 5 yıl boyunca kimyasal silah üreten fabrikada kritik görev üstelenen ve iç karışıklık nedeniyle Özgür Suriye Ordusu saflarına geçen Yarbay Hamza ile Suriye de Arapça-Kürtçe bilen rehberimiz aracılığıyla konuştuk. Kimyasal silah konusunda ellerinde önemli belge bulunduğunu söyleyen Hamza ordunun  elinde  akıl almaz miktarda kimyasal silah olduğunu anlatarak fabrikaların yerlerini , çalışan sayısını ve mesai sistemini anlattı.

130 luk toplar kullanıldı

Esad güçlerine ait kimyasal silah fabrikalarında 5 yıl süreyle çalıştığını dile getiren Hamza , kimyasal silahlarla ilgili detayları anlatırken son olarak binden fazla kişinin ölümü , 10 binden fazlasının yaralanmasına neden olan kimyasal saldırının 130 luk top mermilerinin başına yerleştirilerek atılan sarin gazı olduğunu dile getirdi. Elektronik savaş sistemleri ile radar sistemleri konusunda da uzman olduğunu dile getiren Hamza , Scud füzelerinin başlarına yerleştirilen kimyasal silahların başında 24 saat sistemine göre askeri personel bulunduğunu ifade etti. 6 ayrı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =