Araştırma  için kim para verdi
Etiketler:

Özellikle Gezi Parkı olaylarından sonra kamuoyunda kafa karıştıran bir çok araştırmanın yayınlanması sektör temsilcilerini de harekete geçirdi.

hurriyet
0

Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) araştırmayı yapan kuruluşlara uluslararası standart getirecek. TÜAD Başkanı Vural Çakır , Özellikle tüketici odaklı anketler ve araştırmalar halkın kafasını karıştırıyor. Yeni düzenlemeyle araştırmayı yapan şirkete ‘Finansmanını açıkla diyeceğiz. Ayrıca araştırmayı yapan şirketin gerekli belgeleri tamamlanması istenecek. Tüketicilerin de kafasını karıştıran ‘En iyi marka benim sloganları için çalışmalar yapılacak dedi.

SİYASİ ANKET PAYI YÜZDE 5

Türkiye de 100 ün üzerinde  Araştırma  şirketi bulunduğunu anlatan Vural Çakır , şu bilgileri verdi: Siyasi araştırmaların sektör içindeki payı yüzde 5 civarında. Ancak bu alanın reklam çalışması olarak kullanılmasına izin vermeyiz. Sektör açısından imaj ve itibar çok önemli. Ayrıca Güven  Araştırma  Belgesi (GAB) ve İSO belgesi gerekiyor. Artık bu işin sıkı takipçisi olacağız. Özellikle seçim dönemlerinde yapılan anketlerle halkın da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =