Gezi olayları  internet domain  satışını artırdı

Taksim  Gezi  Parkı  olayları  ,  internet  pazarında ,  domain  (alan adı) satışlarına olumlu etki yaptı. Taksim  Gezi  Parkı olaylarının yaşandığı dönem olan haziran ve temmuz aylarında gözle görülür bir artış yaşandı.

haber7
0

Globalnet İnternet Teknolojileri Genel Müdürü  Ertan Barut  , aylık  domain  satışlarının normal seyrinde ilerlerken , özellikle haziran sonu ile temmuz ayı başlarında gözle görülür bir artış yaşandığını söyledi. Barut , normal seyirde 12 bin-13 bin adet  domain  satışı yapılırken , haziran ayı sonu ile temmuz ayı başlarında 2 bin 500 lük bir artışla 16 bine ulaştığına işaret etti. Barut , yüzde 20 oranında yaşanan bu artışın Taksim  Gezi  Parkı olaylarından kaynaklandığını düşündürdüğünü vurguladı.

YAZ AYLARI VE SEÇİM ZAMANLARI DA ARTIYOR

İnsanların aldıkları domainlerle kendi sitelerini kurabileceğini , blog açabileceğine dikkat çeken Barut , böylelikle kendi düşüncelerini karşıdaki insanlara iletmelerinin kolaylaşacağını anlattı. Ücretli olan bu tür domainlere normal zamanlarda fazla ilgi gösterilmediğini dile getiren Barut ,  Gezi  Parkı  olayları  gibi büyük olaylarda , yaz aylarında ve seçim dönemlerinde  domain  satışlarındaki artışların doğal olduğunu kaydetti.

Barut , Facebook , Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerindeki mevcut hesaplar veya yeni hesaplar vasıtasıyla da bu gibi propagandaların yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =