Sagopa Kajmer serbest kaldı

 sagopa kajmer  tutuklanma talebiyle sevk edildiği mahkemeden  serbest  bırakıldı

haberturk
0

Sagapo  Kajmer  adıyla bilinen ünlü rap sanatçısı  Yunus Özyavuz  İngiltere den yaklaşık 100 adet  kenevir tohumu  sipariş ettiği iddiasıyla önceki gün İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Dün Bakırköy Adliyesi ne sevkedilen Özyavuz savcıya verdiği ifadesinin ardından ‘uyuşturucu madde ithal etmek suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi 8. Sulh Ceza Mahkemesi , Özyavuz u tutuksuz yargılanmak üzere  serbest  bıraktı.

Mahkeme , soruşturma bitene kadar Özyavuz un adli kontrol altına alınarak her ayın 1. ve 15. günlerinde ikametine en yakın karakolda imza atmasına karar verdi. Mahkeme , ünlü rapçiye yurtdışı çıkış yasağı koydu.

HOBİM BİTKİ YETİŞTİRMEK

Adliyeden kendi gibi rapçi olan ve Kolera ismiyle bilinen eşi  Esen Özyavuz  ile birlikte çıkan  Yunus Özyavuz  şunları söyledi:

"Ben tropik bitki yetiştirmeyi seviyorum. Bu benim hobim. Hint kenevirini nereden çıkardınız uydurma o. Sipariş ettiğim tohumlar içinde bazılarının gümrükten geçmesi yasakmış. Benim hatam değil gümrük yasalarıyla ilgil bir şey. Savcılık beni suçsuz buldu."

Sagopa  Kajmer  gözaltına alındığını hayranlarına gönderdiği twitter mesajında da "Gümrük , ithali yasak eşya getirdiğim için beni şu an misafir ediyor. Birlikte iftar yapıyoruz. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =