Ordu da Yeni Televizyon Kanalı Kuruluyor

Altaş Şirketler Grubu na Ait Haber  Kanalı  , Nisan Ayı İçerisinde Uydu Yayınına Başlıyor.

phphaberci
0

Karadeniz Bölgesi ne haber  Kanalı  geliyor.  Ordu  dan yayın yapacak Altaş Şirketler Grubu na ait haber  Kanalı  , nisan ayı içerisinde uydu yayınına başlıyor.

Türksat üzerinden yayın yapacak kanal , Ordu-Giresun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi ağırlıklı yayın yapacak. Kanal , tarafsız , seviyeli , ilkeli , dürüst ve dinamik haber ve yayın anlayışıyla bölgeye ayrı bir renk katma hedefi ile yola çıkıyor.

Karadeniz Bölgesi ne yayan yapan kanallar içinde yörenin en büyük stüdyosuna sahip olacak kanalda kuaför , reji , ana kumanda gibi değişik bölümlerin her biri için ayrı odalar bulunuyor. Ulusal ve uluslar arası yayın yapan kanalların teknik altyapısının aynısına sahip olacak kanalda aynı anda 50 kişinin canlı yayın stüdyosunda seyirci olarak katılabileceği programlar da yapılabilecek.

Ordu-Giresun ağırlıklı olmak üzere Karadeniz Bölgesi ne yayın yapacak kanal , sonraki yıllarda yayın ağını Türkiye geneline yaymayı hedefliyor. Habere öncelik verecek olan  Yeni  kanalın bir başka özelliği de basın-yayın sektöründe eksikliği hissedilen insana yatırım yapmayı öne alacak olması. Yörede yayıncılığın önünü açmayı hedefleyen kanal bu amaçla ilk etapta alanında fakülte veya meslek yüksek okulu eğitimi almış 30 kişi ile yayına başlayacak.

Ankara , İstanbul gibi önemli merkezlerde ilerleyen zaman içinde birimler kurmayı da hedefleyen kanalın  Ordu  daki birimleri , Altaş Yağ Sanayi içerisinde bulunan arazide 1200 metre kare kapalı alan üzerine kuruluyor.


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =