Konya da okullara 2 gün, 8 ilde ise 1 gün tatil

Kar yağışı nedeniyle Bursa ,  Konya  ve Karaman da okullar birer  gün   tatil  edildi. Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum , Sakarya , Tekirdağ , Bilecik , Düzce ve Balıkesir in bazı ilçelerinde eğitime ara verildi.

haber7
0

Kar yağışı nedeniyle Bursa da okulların  tatil  edilmesine karar verildi.

Bursa da ve merkeze bağlı ilçe ile köylerde aşırı kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün  tatil  edildi.

KARAMAN DA DA OKULLAR TATİL

Karaman da ilköğretim ve orta dereceli okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun , AA muhabirine yaptığı açıklamada , yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini söyledi.

Karaman ın il genelinde bugün okulların  tatil  edildiğini belirten Altun , Öğleden sonra Sayın Valimiz başkanlığında toplanıp bir değerlendirme yapacağız. Hava böyle devam ederse bu tatili uzatabiliriz dedi.

Kent merkezinde kar kalınlığının 15 santimetreyi bulduğu bildirildi.

YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE BOLU GENELİNDE VE ÇORUM A BAĞLI İKİ İLÇEDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum a bağlı Sungurlu ve Oğuzlar ilçesinde eğitime ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre , kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin bugün ve yarın izinli sayılacakları bildirildi.

Çorum da da yoğun kar yağışının etkili olduğu iki ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin , yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sungurlu ilçesinde bugün , Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

KONYA DA EĞİTİME KAR ENGELİ: KENT MERKEZİ İLE CİHANBEYLİ , SARAYÖNÜ , KADINHANI VE KULU İLÇESİNDE EĞİTİME 2 GÜN , 10 İLÇESİNDE DE 1 GÜN SÜREYLE ARA VERİLDİ

Konya kent merkezi ile Cihanbeyli , Sarayönü , Kadınhanı ve Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün , Akşehir , Akören , Ahırlı , Altınekin , Bozkır , Tuzlukçu , Yunak , Çeltik , Güneysınır ve Hüyük ilçelerinde de bir gün  tatil  edildi.

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Meteoroloji yetkililerinden  Konya  da etkili olan kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği bilgisini aldıklarını söyledi.

Şahin , bu bilgi dahilinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle  Konya  kent merkezinde okulların bugün ve yarın  tatil  edildiğini bildirdi.

Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Cihanbeyli , Sarayönü , Kadınhanı ve Kulu ilçesinde okullarda eğitime 2 gün , Akşehir , Aköreni , Ahırlı , Bozkır , Tuzlukçu , Yunak , Çeltik , Altınekin , Hüyük ve Güneysınır ilçelerinde de bir gün süreyle ara verildi.

Öte yandan , Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde de kar yağışının aralıklarla devam ettiği , araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi.

BİLECİK İN PAZARYERİ İLE DÜZCE NİN 5 İLÇESİNDE EĞİTİME BUGÜN ARA VERİLDİ

Bilecik in Pazaryeri ile Düzce nin 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Alınan bilgiye göre , yağışın etkili olduğu Pazaryeri ilçe merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 40 santimetre olarak ölçüldü.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Pazaryeri Kaymakamlığı , merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararı aldı.

Bilecik te taşımalı eğitim veren okullarda da eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Düzce de de valilik , Yığılca , Kaynaşlı , Gümüşova , Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.

ÇORLU DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Çorlu da elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir günlüğüne  tatil  edildi. Ankara - Çorlu seferini yapan yolcu uçakları da alana inemediği için uçuşlar iptal edildi.

Trakya bölgesinden başlayarak tüm yurdu etkisi altına alan elverişsiz hava şartları nedeniyle Çorlu da ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle  tatil  edildi. Bugün kapalı olacak okulların yarın açılıp açılmayacağı  ise  kar yağışı ile alakalı olarak yeniden belirlenecek. Çorlu Kaymakamlığı nın gece geç saatlerde aldığı karar Çorlu da ki vatandaşlara polis otolarından duyuruldu. Bölgelerinde devriye görevi yapan polis araçları anonslarla öğrencilere okulların  tatil  olduğunu duyurdu.

Ayrıca Çorlu- Ankara ve Ankara- Çorlu karşılıklı uçak seferlerinin yapıldığı Çorlu Havaalanı da elverişsiz şartlar nedeniyle hava trafiğine kapatıldı. Akşam Çorlu ya inmesi gereken Ankara uçağı iniş yapamayınca uçuşlar iptal edildi.

SAKARYA DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Sakarya da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçeye bağlı köy okullarında eğitime ara verildi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı , AA muhabirine yaptığı açıklamada , il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Geyve , Hendek , Akyazı ve Taraklı ya bağlı köy okullarında iki gün ,Kocaali ilçesine bağlı köy okullarında  ise  eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Yazıcı , ilçe merkezlerindeki okullarda eğitime ara verilmediğini belirtti.

BALIKESİR DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir merkez ile 8 ilçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün , Bandırma da iki gün ara verildi.

Balıkesir Valiliği , şehir merkezi ile Susurluk , Manyas , Erdek , Gönen , İvrindi , Savaştepe , Bigadiç ve Sındırgı daki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün , Bandırma da iki gün ara verildiğini bildirdi.

Kent merkezi ve bu ilçelerde , engelli kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılacak.

Bu arada , Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörlüğü de eğitime bir gün ara verdiğini açıkladı.


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =