Diren teyze

Türkiye nin ve dünyanın gündemine oturan ‘Gezi eylemlerinin etkileri bilgisiyar oyunlarında da kendini gösterdi.

hurriyet
0

Bilgisayar oyun geliştiricileri ‘Gezi Parkı protestolarından esinlenerek 11 farklı oyun hazırladılar. Birbirinden farklı alt temalara sahip olan oyunlarla protestolara destek olmak istediklerini açıklayan oyun geliştiriciler , Biz yaşananlara en iyi yaptığımız işle destek olmak istedik. #GeziJam adında bir etkinlikle yeni oyunları hazırladık açıklamasını yaptılar.

OYUNLA DESTEK

Türk yazılımcı , grafik tasarımcı ve programcı gibi oyun sektörüne hizmet eden kişilerin oluşturduğu ‘Game Developers Turkey konuyla iligili bir açıklama yaptı. Açıklamada , Bütün Türkiye yi bir anda saran Gezi Parkı direnişine , insanların özgürlük ve demokrasi çağrısına destek amacıyla Game Developers @Turkey grubu olarak biz de bir şeyler yapmak istedik. Gezi Parkı hareketinin eşitlik ve ortak çalışma ruhuna da uygun olarak , desteğimizi ufak ve samimi oyunlarla göstermeye çabaladık denildi. 

Birkaç gün içerisinde geliştirilen oyunların bir kısmı Gezi Parkı nı , bir kısmı ise emniyet güçleriyle yaşanan çatışmaları konu alıyor. ‘Diren  teyze  isimli oyunda bir evhanımının göstericilere yardım ederek sakinleştirmesi konu edilirken , ‘Trees Are Good isimli oyunda parkta kurulan çadırlar düşünülerek , ağaçlara yapılan sulama çadırlardan taşınan suyla yapılıyor. Oyun içinde şiddete ve provakasyona karşı tepki gösterilerek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =