İsyancı ergen ne ister
Etiketler:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı , Gezi Parkı eylemlerinde ön plana çıkan , ergenliğe yeni adım atmış gençlerin eğilimlerini araştıracak. Gençlere din , flört , müzik zevkleri sorulacak.

hurriyet
0

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı , 2013 yılındaki araştırmasıyla ergenlerin , aile , okul , medya ve bunun gibi kurumlarla ilişkilerini , benlik algılarını ve yaşadıkları sorunları inceleyecek. Bu araştırma ile ergenlerin topluma bakışları , beklentileri ve eğilimleri , 2008 yılında yapılan Türkiye de  ergen  Profili araştırmasının sonuçları ile karşılaştırılacak.

Ergenlere evdeki oda sayısından kardeş sayısına , varsa ilk sigara , alkol ya da uyuşturucu deneme yaşından flörtü doğru bulup bulmadığına , internet kullanımından din ile ilişkisine , ailenin gelir düzeyinden psikolojik danışmandan yararlanılıp yararlanılmadığına , okul hayatı boyunca alınan cezalardan televizyonda en çok takip edilen programa , gazetelerin en çok okunan bölümlerinden en çok dinlenen müzik türüne , en yakın arkadaş sayısından konuşulan konulara , boy ve kilosundan evde şiddete maruz kalıp kalmadığına kadar pek çok soru yöneltilecek.

Muhafazakârlık zayıflıyor
2008 anketinde şu sonuç dikkat çekmişti: Evlilik öncesi arkadaşlığı doğru bulanlar yüzde 22. Daha önce bu oran yüzde 34 olarak bulunmuştu. Muhafazakâr tutumlar zayıfladı.


Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =