Biber gazından kaçtı, hayatı karardı

milliyet
0

 ESKİŞEHİR de  Taksim  Gezi Parkı eylemine destek için düzenlenen yürüyüşe katılan ve polisin  Biber  gazı sıkması üzerine ara sokağa kaçan 19 yaşındaki  üniversite  öğrencisi Ali İsmail Korkmaz , sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı.  Beyin kanaması  geçirdiği belirlenen ve ameliyata alınan Korkmaz ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi  İngilizce  Öğretmenliği Bölümü 1 inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz , Eskişehir de geçen 2  Haziran  Pazar gecesi Gezi Parkı eylemine destek için AK  Parti  il binasına yürüyen yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu kalabalık arasında yer aldı. Polisin boyalı basınçlı su ve  Biber  gazlı müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan Ali İsmail Korkmaz , iddialara göre burada sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı. Korkmaz ı arkadaşları yaralı halde bulup  Anadolu Üniversitesi  Yunus Emre Kampüsü içerisindeki  Mavi  Hastane ye götürdü. Korkmaz buradan yakındaki  Yunus Emre Devlet Hastanesi  ne sevk edildi. İddialara göre Ali İsmail Korkmaz ın burada tomografisi çekildi ve Bir şeyin yok denilerek müşahede altına alınmayıp evine gönderildi.

Pazartesi günü sabaha karşı hastaneden eve gidip uyuyan Ali İsmail Korkmaz ı arkadaşları uyandığında konuşmada güçlük çektiğini  görünce  , durumu ailesine haber verdi. Korkmaz ın Hatay da avukat olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =