Faizlerdeki hızlı artış bankalar için risk

EBES in onuncusunu düzenlediği uluslararası konferansa katılan dünyaca ünlü ekonomi ve finans profesörleri , dünya ekonomisindeki son gelişmeleri değerlendirdi.

haber7
0

Faizlerdeki  hızlı   artış   bankalar  için  risk  oluşturabilir

Uluslararası düşünce kuruluşu EBES in (Eurasia Business and Economics Society Avrasya İşletme ve Ekonomi Birliği) düzenlediği onuncu uluslararası konferans , 58 ülkeden 499 akademisyen , uzman , bürokrat ve bankacı katıldı. 3 gün süren konferansta; ekonomi , finans ve işletme disiplinlerinden 288 bilimsel çalışma sunulup tartışıldı. Konferansta; ayrıca Bill Francis , Kose John ve Iftekhar Hasan gibi alanının önde gelen akademisyenleri de birer konuşma yaptılar.

İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği nin yanı sıra ,  Borsa Istanbul ve T.C. Merkez Bankası  nın da destek verdiği konferansta , bilimsel gelişmeler yanında dünya ekonomisinin gündemindeki konular da masaya yatırıldı. EBES in kurucularından İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Hüseyin Bilgin , Başkan Yardımcısı Dr. Hakan Danış ve konferans koordinatörü Dr. Ender Demir , konferansın ardından ortak bir açıklama yaptılar.

Konferansa katılan ekonomi ve finans alanının önde gelen akademisyen ve uzmanları , son günlerde piyasalarda gözlenen dalgalanmaların dünya ekonomilerindeki düzelmeyi yavaşlatmasından korktuklarını belirttiler. Özellikle Bernanke nin son açıklamaları her ne kadar FED in aşırı esnek para politikalarından tamamen vazgeçeceğini göstermese de , konferans katılımcıları bu tür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =