Dünya ekonomisinin kalbi İstanbul da atacak

Uluslararası düşünce kuruluşu EBES , 58 ülkeden 500 akademisyen , uzman ve bürokratı  İstanbul  da bir araya getiriyor.

hurriyet
0

Her yıl ekonomi ve  finans  dünyasının önde gelen temsilcilerini  İstanbul  da buluşturan uluslararası bilimsel - akademik kuruluş EBES (Eurasia Business and Economics Society - Avrasya Ekonomi ve İşletme Birliği) , onuncu konferansını 23-25 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenliyor.

Konferans  İstanbul  Ekonomik Araştırmalar Derneği nin (İEAD) işbirliği ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ile Borsa  İstanbul  un desteğiyle gerçekleştirilecek.

58 ülkeden , aralarında  Dünya  çapında ün yapmış ekonomi profesörlerinin de bulunduğu 500 akademisyen , uzman , bürokrat ve bankacı 3 gün boyunca 300 e yakın bilimsel çalışmayı sunup tartışacak. Ekonomi ve  finans  bilimiyle ilgili değişik teorik ve güncel konuların ele alınacağı ve çözüm önerilerinin tartışılacağı konferansta ,  Dünya   ekonomisinin  gündemindeki konular da masaya yatırılacak. Bu çerçevede , konferansta sunulacak çalışmaların geleceğin ekonomik düzenine yönelik arayışlar için önemli adım oluşturması bekleniyor.

YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Akademisyenlerin yanı sıra ,  Dünya  genelinde merkez bankası uzmanlarının ve bürokratların da yoğun ilgi gösterdiği konferansla ilgili bilgi veren EBES in kurucularından  İstanbul  Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Hüseyin Bilgin , EBES in her yıl biri  İstanbul  da , ikisi de yurtdışında olmak üzere üç uluslararası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =