Financial Times Erdoğan ın ABD gezisini analiz etti

Dünyaca ünlü  Financial   Times  , Başbakan  Erdoğan  ın  ABD   gezisini  incelemeye aldı.

sonhaberler
0

Financial  Times  Gazetesi , başyazısında Türkiye nin Iraklı Kürtlerle daha yakın bağları kurmasının "çok mantıklı" olduğunu , Kürt yönetimi ile petrol ve gaz konusunda bir çerçeve anlaşmasına varmasının da "büyük bir ekonomik strateji üzerindeki örtüyü kaldırdığını" öne sürdü.

Türkiye nin Irak Kürt Yönetimi ile bir enerji anlaşmasına vardığı haberleri sürerken konuyu başyazısına taşıyan  Financial   Times  Gazetesi , Türkiye nin Iraklı Kürtlerle daha yakın bağları kurmasını "çok mantıklı" olarak niteledi. Buna karşın gazete , "Türkiye büyük bir oyun oynuyor ama bu oyun riskleri de içeriyor" uyarısında bulundu.

Financial  Times  , "Türkiye nin Büyük Oyunu" başlığını kullandığı başyazısının spotunda "Kürtler ile daha yakın bağlar çok mantıklı" sözlerine yer verdi.

googletag.display "KUZEY IRAK I , TÜRK EKONOMİSİNİN DOĞAL UZANTISI OLARAK GÖRÜYOR"

Türkiye nin , bölgedeki petrol ve doğalgazdan pay almak amacıyla bir çerçeve anlaşmasını yaparak "bir zamanlar ayrılıkçı olan PKK ya yakınlaşmasına eşleşen büyük bir ekonomik strateji üzerindeki örtüyü kaldırdığını" belirten gazete , "Türk liderleri , Kuzey Irak ı Türkiye nin ekonomisinin doğal uzantısı olarak gördüklerini açıkça ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =