"Kıytırık koalisyonlar bu işi başaramadı"

Sivil toplum örgütleriyle bir araya gelen Arınç , çözüm sürecini değerlendirdi

haberturk
0

Başbakan Yardımcısı  Bülent Arınç  , "Devletin elindeki imkanlarla terörle mücadele ediyorsunuz. Ediyorsunuz da gencecik insanlar hala dağa çıkmayı düşünüyor , hala elinde silahla bu  işi  sürdürmeye gayret ediyor , verilen talimatlarla eylemler , kanımızı döküyor , canımızı acıtıyorsa bu terörü söndürmek için biraz farklı şeyler yapmak lazım" dedi.

Arınç , Siirt Öğretmenevi nde sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleriyle yemekli toplantıda bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada , AK Parti hükümetleri döneminde yaptıkları hizmetleri anlatan Arınç , güzel gelişmeler yaşandığını belirtti.

Bu kadar maddi gelişmeler karşısında içlerini kanatan , kemiren bir başka olayın bulunduğunu , ne yapsanız bunun üstünün örtülmediğini ifade eden Arınç , Yüksekova ile Cizre ve Silopi arasında havaalanı yaptıklarını , ama bunların inşaatlarının engellendiğini , yakılıp yıkıldığını hatırlattı.

Yatırımların artmasını , istihdama katkı sağlamasını , kimsenin işsiz kalmaması istediklerini vurgulayan Arınç , bunun için çalışanların sayısının artırılmasını gerektiğini , ancak terör nedeniyle yatırımların yapılamadığını dile getirdi.

Arınç , "Acaba iş makinelerim yakılır mı , benden haraç istenir mi , diye. Tabii ölenlerimiz var. Bunlar hem gençlerimizden hem askerden , polisten , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =