Küçük Efe nin yaşaması 11 bin liraya bağlı

 eskişehir  de , doğuştan kalbinde atar damarı olmayan ve bir kez ameliyat geçiren 18 aylık Çınar  Efe  in yeni bir ameliyatla hayatı tutunabilmesi için 11 bin liranın bulunması gerekiyor.

haber7
0

Aşağı Söğütönü mahallesindeki TOKİ konutlarında yaşayan  Efe  ailesinin ikinci çocuğu olan Çınar  Efe  Gür , anne ve babasının gözleri önünde acı çekiyor. Hastalığı nedeniyle burnundan şırınga yardımıyla beslenen Çınar  Efe  nin , doğuştan kalbinde atar damarı yok. Degeorge sendromuna  bağlı  pulmoner artezi hastalığından dolayı da bir kez ameliyat geçiren Çınar bebek , kılcal damarlarından olacağı son ameliyat için yardım bekliyor. Ailesi , İstanbul daki özel bir hastanede yapılacak ikinci ameliyatla Çınar  Efe  nin hem acılarından kurtulacağını , hem de sağlığına kavuşacağını belirtiyor.

Baba Engin Gür , çocuğunun rahatsızlığı yüzünden işinden ayrılma zorunda kaldığını ve haftanın birkaç gününü hastanede geçirdiğini belirtti. İşsiz olduğu için Yeşil Kart sahibi olduklarını , özel hastanelerde yapılması gereken bu bütün ameliyatlar için para istendiğini anlatan Gür , ilk ameliyatı da bir vakıf desteği ile yaptırdıklarını söyledi. Çocuğunun sürekli kontrol altında tutulduğunu , son olarak yarık damağı ve yukarıda olan testisleri için operasyonlar geçirdiğini anlatan baba Engin Gür:

"Çınar  Efe  ın asıl ciddi sorunu olan kalp rahatsızlığı için ikinci bir ameliyat gerekiyor. Çınar büyüdükçe eskisine göre daha fazla hareketlendi. Oksijen makinesinden ayırdık. Zaman zaman bağlıyoruz , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =