Kız meslek lisesi öğrencileri Prag a gitti

 Hayatboyu Öğrenme Programı  ,  Leonardo Da Vinci  Projesi  kapsamında Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu  Kız  Teknik Ve  meslek   lisesi   öğrencileri  bilgisayarlı saç ve makyaj tasarımı eğitimi almak için  Prag  a gitti.

haber7
0

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri öğretmeni Sinan GİRGİN tarafından hazırlanan proje kapsamında Çek Cumhuriyeti , Almanya ve Litvanya ile işbirliği içinde çalışılacak. Projenin ilk aşaması  06 - 27 Nisan 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti nin  başkenti  Prag  da gerçekleşiyor.

Bilgisayarlı saç ve makyaj tasarımı yoluyla , saç ve makyaj yapımı öncesi , yapılacak olan tasarımların kişilerde nasıl durduğu görülebilecek. Uygulamanın yapıldığı kuaför salonuna gelen müşteriler , istenilen saç şekli , rengi ve makyaj tasarımlarını önceden kendi fotoğrafları üzerinde görebilecek. Almanya , Litvanya ve Çek Cumhuriyeti nde bu uygulamaların yürütülüşünü izleyecek ve bunları Türkiye ye taşıyacak olan öğrencilerimiz sektöre büyük katkı sağlayacak.

Projeye Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu  Kız  Teknik Ve  meslek   lisesi  Okul Müdürü Lokman OLMUŞ , Müdür Yardımcısı Aylin EKŞİOĞLU , Proje Koordinatörü Sinan GİRGİN ile Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı  öğrencileri  Aslı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =