Ekmeklerini, çöpteki ekmeklerden çıkarıyorlar

Adanalı Özgün ve Hacer çifti , çöpe atılan ekmekleri toplayarak kuruttuktan sonra , çuvallara koyup satıyor. Astım hastası Özgün Davarcı , eşi kurutacak ekmek bulamazsa , bir eli sakat olmasına rağmen evinin geçimini sağlamak için ayakkab

haber7
0

Bilinçsiz tüketim nedeniyle , her gün binlerce ekmek çöpe atılırken , bu ekmeklere muhtaç insan sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Adana nın merkez ilçesi Seyhan a bağlı Yeşilyurt Mahallesi nde oturan 14 yıllık evli Hacer Davarcı (49) ve Özgün Davarcı (45) çifti , çöpe atılan bu ekmekleri toplayıp , kurutup , çuvallara doldurduktan sonra hayvan besicilerine satıyor. Maddi durumu yetersiz olan ve sağlık sorunlarıyla boğuşan aile , havalar yağışlı olduğunda ya da çöpten ekmek bulamadıklarında adeta aç kalıyor. Durum böyle olunca Özgün Davarcı , bir eli sakat olmasına rağmen evinin geçimini sağlamak için ayakkabı boyacılığı yapıyor.

ÇUVALINI 5 LİRADAN SATIYORLAR

Hacer Davarcı , eşiyle 14 yıl önce evlendiklerini , eşinin bir kolu sakat diye ailesinden bazı kişilerin evliliğine müsaade etmediklerini belirterek , evliliği boyunca maddi açıdan sorunlar yaşadıklarını anlattı. Evliliği boyunca çöpten topladıkları ekmekleri , yaşadıkları barakanın avlusunda kurutup sattıklarını söyleyen Davarcı , "Bunları seçip , kurutup satarak elektriğimizi , suyumuzu , evimizin kirasını ödüyoruz" dedi.

Eskiden kurutulmuş ekmek çuvallarını 1 liradan sattıklarını kaydeden Davarcı , bu dönemde çuvalını 5 liradan sattıklarını ifade etti. Davarcı , "O koca yem çuvalını dolduracağım da para ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =