Adana da hırsızlık şebekesi çökertildi

 Adana  nın Kozan ilçesinde , apartman ve evlere  hırsızlık  yapmak için giren 2 şahıs ve 2 gözetleyici , polisin yaptığı çalışma sonucu yakalandı.

haber7
0

Edinilen bilgiye göre , Tufanpaşa Mahallesi nde bir apartman dairesine ve bir eve giren hırsızlar , apartman dairesinden ve evden çeşitli altın ve elektronik malzemeleriyle 800 TL para çalarak olay yerinden kaçtı. Komşuların durumu fark etmesiyle , olay polise haber verildi. Bunun üzerine  polis  , 2 zanlının 01 BHG 47 plakalı otomobille gittiklerini , diğer iki kişinin ise yaya olarak olay yerinden kaçtığını öğrendi. Otobüs terminalinde eşkale uyan iki kişinin Kozan-Adana arasında yolcu taşımacılığı yapan bir minibüse bindiğini tespit eden  polis  , şahısları takibe başladı. Minibüste bulunan Eyüp A. (28) ile Abdullah K. (24) , polisin kendilerini takip ettiğini anlayarak , yanlarında bulunan çaldıkları eşyaları ve bir cüzdanı minibüsten aşağı attı.

Bu arada otomobille Kozan ı terk eden Mennan B. (31) ve Yusuf B. (30) ise , şehir çıkışında polisin yaptığı çalışma sonucu yakalandı. Araçta bulunan Mennan B. ve Yusuf B. ile minibüste gözaltına alınan Eyüp A. ve Abdullah K. , sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Zanlıların girdikleri evlerden bir kol saati , bir dijital fotoğraf makinesi , bir altın künye , bir altın kolye ve 800 TL para çaldıkları tespit edildi.

Öte yandan ,  hırsızlık  zanlılarının başka bir daireye de girmeye çalıştıkları , fakat ev sahibinin haberi olması sonucu hırsızların ev sahibini bıçakla tehdit edip ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =