12 sektörde en itibarlı şirketler belli oluyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi nin akademik denetiminde hazırlanan Türkiye İtibar Endeksi nde saha çalışması tamamlandı. Endeksin 2012 sonuçları 30 Nisan da açıklanacak.

haber7
0

 İtibar endeksi; Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerindeki şirketlerin kamuoyundaki itibarını da ortaya koyacak.

2012 yılı sonuçları 30 Nisan da açıklanacak olan endeks , Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerindeki şirketlerin itibarını ortaya koyacak. Çalışmanın akademik denetimini İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde kurulan İtibar ve Derecelendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi yürütüyor.
İtibar Atölyesi adına uluslararası araştırma şirketi XSIGHTS tarafından hazırlanan Türkiye İtibar Endeksi nin (TİE) 2012 yılı sonuçları için geri sayım başladı.

XSIGHTS Araştırma Şirketi Başkanı  Çiğdem Penn  , projenin ilkini geçen yıl gerçekleştirdiklerin ibelirterek , "Hareket noktamız da ülkemizdeki endeks değerlendirmesi konusundaki bir açığın varlığı oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi nin , İtibar ve Derecelendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ni kurması açığın kapatılması için büyük fırsat. Vatandaşın bize en  itibarlı  şirket budur dediği , şirket üzerinden bir takım itibar parametreleri soruyoruz. Mesela; Ne kadar tanıyorsunuz? Ne kadar beğeniyorsunuz? Ne kadar güveniyorsunuz? O şirketle ne kadar ilişki içine girdiniz? Memnun kaldınız mı? Şirkete sadık kaldınız mı? O şirketin elçiliğinizi yapar mısınız , gönüldaş mısınız? diye soruyoruz. Aslında bu gönüldaşlık meselesi çok önemli , sembolik bir şey. Çünkü biz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =