Gül, Letonya ve Litvanya gezisini twitter a taşıdı

 cumhurbaşkanı abdullah gül  ,  letonya  ve  litvanya   gezisini  , sosyal paylaşım sitesi  twitter  da değerlendirdi.

haber7
0

Gül ,  twitter  hesabında , Baltık ülkelerinden  letonya  ve  litvanya  ya gerçekleştirdiği 3 günlük resmi ziyaretten , önceki gün akşam döndüklerini anımsattı.

Her iki ülkede de karlı ve soğuk havada büyük bir misafirperverlikle karşılandıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı  Gül  ,  letonya  da çelenk koyma töreni sırasında , Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında bu ülke üniversitelerinde eğitim gören Türk öğrencilerini  litvanya  Cumhurbaşkanı  Dalia Grybauskaite  ile birlikte selamladıklarını belirtti.

Seyahatinde kendisine her partiden milletvekillerinin eşlik ettiğini ve onlarla  letonya  Meclisini ziyaret ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı  Gül  ,  letonya  Cumhurbaşkanı Grybauskaite , Türk öğrencileri selamlama ve  letonya  Meclisi ziyaretlerine ilişkin fotoğrafları da takipçileriyle paylaştı.

Cumhurbaşkanı  Gül  , ziyareti boyunca Riga da havanın kapalı ve kar yağışlı olduğunu anımsatarak , yoğun gündemi arasında fırsat bulup Riga sokaklarında kısa bir tur attığını belirterek , sosyal paylaşım hesabına tura ilişkin bir de fotoğraf koydu.

Türkiye nin Baltık ülkeleriyle 1924 te dostluk anlaşması imzaladığını , daha sonra bu ülkelerin önce Sovyetler ardından da Naziler tarafından işgal edildiğini hatırlatan  Gül  , Sovyetlerin bu ülkeleri tekrar işgal ederek ilhak ettiğini , Doğu Bloku çökene kadar da bu durumun değişmediği anlattı.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =