KTÜ de olaylar sürüyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kollektifi ne üye bir grup öğrencinin rektörlüğe yürümesine izin vermeyen özel güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında  kavga  çıktı. Çıkan  kavga  sonrasında Rektör Prof. Dr. Süleyman

haber7
0

KTÜ de yaklaşık 2 haftadır rektörlük önünde eylem yapan gruba polis ve özel güvenlikçilerin müdahale etmesinin ardından bugün öğrenciler Atatürk Kültür Merkezi nin kendilerine verilmemesini protesto etmeyi sürdürmek için yürüyüş yapmak istedi.  KTÜ  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünden rektörlüğe doğru sloganlar atarak yürüyüşe geçen yaklaşık 50 kişilik grubun önü Özel Güvenlik görevlileri tarafından Makina Fakültesi nin önünde kesildi.

Öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında burada yaşanan gerginlik ve arbede bir anda iki grup arasında kavgaya dönüşürken , her iki tarafta da yumruklaşmalar sonrasında yaralananlar oldu. Bölgeye gelen çevik kuvvet ekipleri olaylara müdahale etmezken , polis ekipleri öğrencilerin yürüyüşü için Rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal ile yaptıkları telefon görüşmesi sonrasında öğrencilerin rektörlüğe yürümesine izin verildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =