Bu bölgede evi olan yaşadı!

milliyet
0

AA-Musab Turan

Hilton , Amplio gibi büyük şirketlerin , Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ,  İstanbul Ticaret Üniversitesi  ve AK  Parti  İstanbul İl Binası’nın bulunduğu , büyük gayrimenkul firmalarının projelerinin yükseldiği Haliç’e geçen yıl ekim ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle Boğaz suyu akıtılmıştı.

Miniatürk ve  Haliç  Kongre Merkezi gibi turistik ve kültürel merkezlerin de yer aldığı Haliç’in yeni gözde mekanı ise , büyük holdinglerin ve müteahhitlerin ilgi odağındaki Hasköy oldu.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Nizamettin Aşa ,  bölgede  büyük projelerin yapılacağı beklentisinin gayrimenkul fiyatlarına da yansıdığını söyledi.

Belediye tesisleri , Koç Müzesi ,  Hilton Oteli  ve Fatih Üniversitesi gibi projelerin bölgedeki gelişmede büyük rol oynadıklarını kaydeden Aşa , Hasköy’ün  Beyoğlu  yakasında merkeze en yakın semt olarak gelişmeden en fazla etkilenecek bölge olduğunu öne sürerek , ”Yaşanan gelişmeler ve yükselen beklentiler sonucunda son beş yılda Hasköy’de fiyatların yüzde 300 oranında arttığını söyleyebiliriz” dedi.

Şu anda Piripaşa Mahallesi’nde satılık arsa fiyatlarının 7.000 TL/metrekare ile 10.000 TL/metrekare aralığında olduğuna dikkati çeken Aşa , ”İstenilen ortalama bedeller , mevkisine ve imar durumuna göre ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =