Taciz ettiği kişi avukat çıktı, cezayı yedi

Bilişim suçu davalarıyla ün yapan  avukat  Meltem Banko ,  cep telefonu  yoluyla cinsel  taciz  ve şantaja maruz kalınca olayın peşini bırakmadı.

haber7
0

Avukat Banko , kendisini  taciz  eden ve tanımadığı kişiyi savcılığa şikayet ederken , özel teknikler kullanılarak sanığın 37 yaşındaki Umut Kara olduğu tespit edildi. Mahkeme , delillerle suçu sabit görünen  sanık  Kara ya cinsel  taciz  , kişilerin huzur ve sükununu bozma ile şantaj suçu eylemleri nden dolayı 2 yıl 9 ay hapis cezası ile ayrıca 62 gün karşılığı 1240 lira adli para cezasına çarptırdı.  sanık  , sabıkalı olduğu ve 5 yıl içerisinde işlediği 2 ayrı suçtan aldığı ertelenen hapis cezalarını da yatacak.

Olay , Ankara da bilişim suçu davalarıyla ün yapan  avukat  Meltem Banko ya Meltem elimde resimlerin var şeklinde SMS lerin gelmesiyle başladı.  cep telefonu  yoluyla  taciz  ve şantaja uğramaya başlayan  avukat  Meltem Banko , tanımadığı bu kişinin kim olduğunu bulmak için harekete geçti. Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunan  avukat  Banko , savcılığın , kişinin üzerine kayıtlı olmadığı anlaşılan telefon , adres ve kimlik bilgilerine kısa sürede polisiye filmleri aratmayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =