Voleybolda CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali ne ev sahipliği yapacak olan  Galatasaray  Daikin in İtalyan başantrenörü Massimo Barbolini , gelinen noktada hedefin  şampiyonluk  olarak konulması gerektiğini söyledi.

hurriyet
0

Massimo Barbolini , takım olarak sezonun kendileri için iyi devam ettiğini belirterek , Türkiye Kupası nda Dörtlü Final oynadıklarını , ligde 3. sırada bulunduklarını ve CEV  şampiyonlar ligi  nde iyi bir performans ortaya koyduklarını vurguladı.

CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali öncesi takım olarak kendilerini iyi bir noktada gördüklerini aktaran İtalyan teknik adam , Dörtlü Final de eğer 3. olursak , buna iyi bir sonuç denebilir ama başarı denemez. Hedefimiz olan şey asla bu değil. Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali nde oynuyorsanız , hedefiniz zaten kupayı kazanmak olmalı. Çünkü hedefin kendisi şampiyon olmak. Bu kadar oyuncu transfer etmiş , organizasyonu düzenlemek için taşın altına elini koymuş , yatırım yapmış bir takım için  hedef  tabii ki kupayı almaktır. Bu hedefi , kazanmanın ne kadar zor olacağını bilerek koymak da önemli diye konuştu.

Vakıfbank , Avrupa nın en formda takımı

Dörtlü Final in ilk gününde karşılaşacakları bir diğer Türk temsilcisi Vakıfbank ın gücüne değinen Barbolini , Avrupa nın en formda takımı durumundalar. Çok başarılılar. 5-6 senedir bu noktaya gelebilmek için çalışıyorlar. Türkiye Kupası nı kazanarak çok daha yüksek başarılara göz diktiklerini gösterdiler. Yaptıkları yatırımın karşılığını almak istiyorlar. Form durumları da bunun göstergesi ifadelerini kullandı.

Voleybolda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =