Mağdurlar:28 Şubat affedilir ama unutmak asla

Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi , "Umran Toplantıları" adı altında düzenlediği toplantılar serisinde bu kez 28  Şubat  postmodern darbesini farklı boyutlarıyla ele alan bir toplantı düzenledi.

haber7
0

İstanbul Ticaret Üniversitesi  Eminönü Yerleşkesi  konferans salonunda gerçekleştirilen  28 Şubat Binyılın Sonu  başlıklı toplantı , 28  Şubat  tan bugüne yaşananları anlatan bir sinevizyon gösterisiyle başladı.

AMAÇ 28 ŞUBATÇILARLA HESAPLAŞMAK DEĞİL

Toplantının açılış konuşmasını Araştırma  Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı   prof. dr. burhanettin can  gerçekleştirdi. Prof. Dr. Can , Umran ailesinin düzenlediği toplantının Türkiye deki temel problemlerin tespit , teşhis ve çözüm yollarının tespitini amaçladığını söyledi. Umran kelimesinin İslam medeniyetini tanımlayan yegane kavram olduğunu belirten Prof. Dr. Can , Türkiye nin temel sorunun da bir medeniyet tercihi olduğunu söyledi. Kendisinin de 28  Şubat  sürecinde görevden alındığını ve DGM lerde sorgulandığını kaydeden Prof. Dr. Can , amaçlarının geçmişle hesaplaşmak değil , yüzleşmek ve ileriye doğru daha doğru bir yöneliş gerçekleştirmek olduğunu ifade etti.

27 Mayıs darbesinden 27 Nisan e-muhtırasına kadar darbe yapma alışkanlığının nereden kaynaklandığının sorgulanması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Can , "Bütün darbeler hükümetler ülkeyi sattılar söylemiyle gerçekleştirildi. Oysa bütün darbelerden sonra darbeleri yapanlar uluslararası anlaşmalara sadık kaldıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =