milliyet
0

Şanlıurfa da  elektroşok  cihazı kullanılarak bayanları fuhuşa zorlayan çete çökertildi. Çete üyeleri mağarada yakalandı. 5 kişilik çete emniyetteki ifadelerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarıldı.

Şanlıurfa  Emniyet Müdürlüğü  Asayiş Şube ye bağlı Ahlak Şube ekipleri , otobanda  fuhuş  yapan kadınları 6 ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Takip sonucunda  fuhuş  yapan kadınları çalıştıran çete üyelerine ulaşıldı.

Zorla alıkoydukları kadınlara  elektroşok  uygulayarak fuhuşa sürükleyen çete eş zamanlı yapılan operasyon ile çökertildi.

Operasyonda çetenin elebaşı A.Ç ve beraber çalıştığı Ö.G , S.K , Ş.E. , ve C.A gözaltına alındı. Emniyet müdürlüğünden alınan bilgiye göre , C.E. para toplarken Ş.G. nin ise silah ile beklemede kaldığı öğrenildi.

Çete üyelerinin , adam  yaralama  , kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma , tehdit ,  hırsızlık  ,  fuhuş  , silahlı suç örgütü , yağma gibi birçok suçtan sabıkları bulunduğu öğrenildi.

Fuhuşta kullanılan bayanların  Adana  ve  Gaziantep   ten  getirildikleri kaydedildi.

-Bodrum katında bulundular-

__adhoodAsync

Operasyonda ayrıca A.Ç’nin evinin  Bodrum  katındaki bir odada tutulan ve zorla  fuhuş  yaptırıldığı öne sürülen 6 kadın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =