Bakan Yazıcı Muratlı sınır kapısını inceledi

 gümrük ve ticaret bakanı hayati yazıcı  ,  artvin  in Borçka ilçesi  Muratlı  köyüne giderek , açılması planlanan  Muratlı  Kara Hudut  sınır  Kapısı nda incelemelerde bulundu.

haber7
0

Yazıcı ya  artvin  Valisi Necmettin Kalkan , Rize Valisi Nurullah Çakır , AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal , AK Parti  artvin  Milletvekili İsrafil Kışla , AK Parti  artvin  İl Başkanı Erkan Balta eşlik etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati  Yazıcı  , köylünün isteklerini Güreşen köyü ve çevresinde bulunan 11 köy sakinleri adına o bölgede yaşayan maden mühendisi ve aynı zamanda Ak Parti İl Yöneticisi İlker Özkan dan dinledi. Güreşen köyü ve çevre köylerini kapsayan haritayla  Bakan   Yazıcı  ya anlatan Özkan "2002 yılında  Muratlı  barajının tamamlanmasından önce projesi yapılan fakat hükümet değişikliği ve  Bakan  değişikliği nedeniyle 10 yıldır askıya alınan bu proje 11 köyü mağdur etmiştir. Güreşen köyü ve etrafındaki 11 köy  Muratlı  barajının havzası nedeniyle Borçka ilçe merkezine gidiş , geliş olmak üzere 25 kilometre uzaklaşmıştır. Bu projeye ne DSİ ne de , Karayolları sahip çıkıyor. İkisi de bir birine pas atıyor" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati  Yazıcı  ise , "İlgili  Bakan  arkadaşıma bu konuyu ileteceğim" diye konuştu.
Bakanı Hayati  Yazıcı  hazırlanan projenin haritasını köylülerden istedi. Köylüler haritanın renksiz fotokopisini verince ,  Bakan   Yazıcı  , haritanın renklisini alarak "renklisini kendinizde tutuyorsunuz" deyince köylüler gülerek karşılık verdi. Ardından  Bakan   Yazıcı  , Sarp Kara Hudut  sınır  Kapısında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =