milliyet
0

İHA

Adana’da ‘İslam’da Aile ve Gençlik’ isimli  konferans  veren İlahiyatçı  Nihat Hatipoğlu  , gündüz kuşağındaki evlilik programlarını eleştirerek , "Adamın 3 bin lira maaşı , arabası varsa elektrik alıyor ,  emekli maaşı  varsa elektrik alamıyor" dedi. Seyhan Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Seyhan Konferansları kapsamında  Adana  Gençlik Platformu işbirliği ile ‘İslam’da Aile ve Gençlik’ isimli  konferans  düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak İlahiyatçı  Nihat Hatipoğlu  katıldı. Özellikle kadınların ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte , yer yer izdihamlar yaşandı.

Burada , ailelerin nasıl daha fazla ayakta duracağı konusunda bilgiler veren Hatipoğlu , bu konuyla ilgili Kur’an’ı Kerim’deki ayetlerden bahsetti. Hatipoğlu , kadınların ailenin dirliği ve düzeni açısından büyük görevler taşıdığını ifade etti.

Konuşması sırasında sık sık menkıbeler anlatan Hatipoğlu , konu boşanmalara gelince , gündüz kuşağındaki olan ‘evlilik programlarına’ da atıfta bulunarak , “Hz Ömer’e bir adam geldi dedi ki ‘karımı boşayacağım.’ Hz. Ömer ‘niye boşuyorsun?’ dedi. Adam dedi ki: ‘Elektrik yok.’ Şimdi diyorlar ya elektrik yok; elektrik almıyor. Şimdi evlilik programlarını izliyorsunuz değil mi? Kadın soruyor ‘neyin var’ diyor , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =