İlk siyahi Papa gelecek, İstanbul yerle bir olacak!

 Papa  16 ncı Benedikt in yerine  Ganalı Kardinal Peter Kodwo Appiah Turkson  ın geleceği konuşuluyor. Bu ihtimal ise akıllara Papalar Kehaneti ni getirdi.

haber7
0

Paddy Power ın bahis oranlarında Turkson a 9/4 verilirken , onu 5/2 yle Kardinal Marc Ouellet ve 7/2 yle Kardinal Francis Arinze takip ediyor.


Ladbrokes un oranlarına göre de birinci sırada 5/2 yle Kardinal Turkson var. Adaylıkta Kardinal Ouellet 3/1 le ikinci , Kardinal Francis Arinze ise 4/1 le üçüncü sırada.

"YEDİ TEPELİ ŞEHİR  yerle  BİR OLACAK"

Kardinal Turkson ın papalık koltuğuna oturma ihtimalinin bu kadar yüksek olması akıllara , ilk kez 1595 te Benediktin tarihçi Arnold de Wyon tarafından yayınlanan "Papalar Kehaneti"ni getirdi.

Aziz Malachy e ithaf edilen ve Latince 112 isimden oluşan bu kehanet listesi  Papa  İkinci Celestine le başlıyor ve  Papa  16 ncı Benedikt in halefi "Romalı Peter"la sona eriyor.

Kehanete göre "Romalı Peter"ın papalık koltuğuna oturması "yedi tepeli şehrin" yıkımıyla sonuçlanacak. Birçok yorumcu kehanetteki bu ifadenin Roma ya gönderme olduğuna inanıyor.

Ancak  İstanbul  un da "yedi tepeli şehir" olarak bilinmesi ve bir zamanlar Doğu Roma İmparatorluğu nun kalbi olması nedeniyle kehanetin  İstanbul  a gönderme yaptığını öne sürenler de var.

Turkson ,  Papa  16 ncı Benedikt tarafından 2009 da Papalık Adalet ve Barış Konseyi Başkanı seçildi. Papalık Adalet ve Barış Konseyi Başkanı Gana asıllı Kardinal Peter Turkson , kısa süre önce yaptığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =