Buz tutan gölden ekmeklerini çıkarıyorlar

Şiddetli soğuklar yüzünden tamamen donan göldeki balıkçıların  eskimo  usulü zorlu yaşamı büyük ilgi görüyor.

haber7
0

Birçok fotoğrafçı , balıkçıların bu zorlu yaşamlarını belgelemek için donan göle akın etti.

Bitlis in  ahlat  ilçesi Ovakışla beldesinde bulunan ve soğuklar yüzünden tamamen donmuş olan  nazik gölü  ne ilgi her geçen gün artıyor. Birçok fotoğrafçı balıkçıların zorlu yaşamlarını belgelemek için donan göle akın ediyor. Her gün kilometrelerce karlı ve buzlu yolları kat eden balıkçılar , yaşam mücadelelerini ağır kış şartlarında sürdürmeye çalışıyor.

Balıkçılar , soğuk ve kara aldırış etmeden donan göl üzerinde  Buz  kırıp açtıkları deliklerden ağlarını gölün soğuk sularına bırakırken , fotoğrafçılar ise gün boyu ağlarla çıkan sazan balıklarını ve balıkçıların zor anlarını objektiflerine yansıtıyor. Balıkçılar gün boyu zorluklarla ağlarına takılan balıklarla evlerine ekmek götürmenin , fotoğrafçılar ise bu zorlu balık avını objektiflerine yansıtmanın mutluluğu ile gün batımıyla evlerine geri dönüyor. Donan göl üzerine ilk kez çıkan gazeteciler korkulu anlar yaşarken ,  Buz  altından yürütülen  balıkçı  ağları ise hem korku hem de tehlikeyi bir anda yaşattı.

Bitlis ten gelerek zorlu balık avı ile donan  nazik gölü  nün haber ve fotoğraflarını belgelemek için göl üzerinde bulunduklarını anlatan Özcan Çiriş; "Şu anda  nazik gölü  üzerindeyiz. Buraya haber amaçlı fotoğraf çekmek için geldik. Şu anda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =