milliyet
0

Kozan’da düştüğü 8 metrelik kuyuda mahsur kalan av köpeği , itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

İtfaiye ekipleri , Mahmutlu Mahallesi Sehlikoğlu Sokak’ta yıkık bir evin bahçesindeki kuyuya bir köpeğin düştüğü ve vatandaşlarca çıkarılamadığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine geldi.

Oksijen tüpü , halat ve merdiven yardımıyla kuyuya inen itfaiye ekipleri , sakinleştirmek için yiyecek verdikten  sonra  halat yardımıyla köpeği bulunduğu kuyudan çıkardı.

Oldukça zayıfladığı ve şaşkın olduğu görülen köpek , itfaiye ekiplerince kamyonete konularak belediyenin  Adana  Caddesi’ndeki hayvan barınağına götürüldü.

Köpek , belediye veterineri tarafından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hayvan barınağında gözlem altına alındı.

Kuyudaki köpeği fark ederek itfaiyeye ihbarda bulunan Burhan Alıç , AA muhabirine yaptığı açıklamada , çevredeki otları temizlemek için evin bahçesine girdiğini belirterek , ”Daha önce çocukların topu da kuyuya düşmüştü ve alamamıştık. Merakımdan topun halen kuyuda olup olmadığını kontrol ederken karanlıkta bir köpek fark ettim. Ben de eski bir itfaiye eri olduğum için durumu itfaiyeye haber verdim. Birkaç gün önce de gece havlama sesleri duymuştuk. Ancak sesin nereden geldiğini bulamamıştık. İtfaiye ekipleri hemen geldi , köpeği bulunduğu kuyudan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =