Astım hastasının ölümünde ihmal iddiası

Şırnak ın Uludere İlçesi nde oturan  astım  hastası 66 yaşındaki  asiye altürk  ün , götürüldüğü ambulansta yedek  oksijen tüpü  bulunmaması nedeniyle öldüğü iddia edildi. Şırnak Sağlık Müdürlüğü iddiayla ilgili inceleme başlatt

haber7
0

Uludere de oturan  astım  hastası  asiye altürk  , fenalaşınca ailesi tarafından Uludere Devlet Hastanesi ne götürüldü. Altürk , buradan sevk edildiği Şırnak Devlet Hastanesi ne ambulansla sevkedilirken yolda yaşamını yitirdi. Ailesi ,  asiye altürk  ün ambulansta yedek oksijen tüpünün olmaması nedeniyle yaşamını yitirdiğini iddia etti.

Cenazesi otopsi için Diyarbakır a gönderilen Altürk , işlemlerin ardından Uludere İlçesi nde toprağa verilirken , eşi Abdülkerim Altürk Cuma akşamı eşini fenalaşması üzerine Uludere Devlet Hastanesi ne götürdüğünü belirterek şunları söyledi:

"Doktor , Eşini Şırnak a göndermeye mecburum dedi. Ben de burada 1-2 saat tüp verin göndermeyelim , gitmeyelim dedim. Şenoba Beldesi nin karşısındaki son virajda Besta Taburu önünde eşim hayatını kaybetti. Daha doğrusu virajda tüp bitti , nefes alamadı. Taburda asker müdahale etti. Revirde 4- 5 kişi hastanın etrafını sardı. Tüp veriyorlardı. Daha sonra eşimi tekrar alıp ambulansa bindirdiler. Ambulansın içinde yine Üsteğmen ve bizimle gelen ambulanstaki teknisyen hastaya ağzına pompa ile müdahale ettiler. Kardeşim dediler bir çare bulamıyoruz. Hemen Şırnak a götürün Ben de Şırnak a gittim. Savcı bey geldi. Ben Sağlık Bakanlığı ndan davacıyım."

İhmal iddiaları üzerine Şırnak Sağlık Müdürlüğü nün inceleme başlattığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =