milliyet
0

CİHAN

Başkent Ankara da yalnız yaşayan kişilerin evlerine girip şahısların ellerini ve ayaklarını bağlayarak gasp eden maskeli 11  kişilik  çete Maske operasyonuyla çökertildi. Çetenin özellikle  yeni  evli gelinleri hedef olarak seçtiği öğrenildi. Gasp çetesine bilgi toplayan bir kadının ise  kandil  bahanesiyle camilere dahi girip yalnız yaşayan ve kolunda bilezik gördüğü kişileri çeteye bildirdiği ortaya çıktı.

__adhoodAsync

İl  Emniyet Müdürlüğü  Gasp Büro Amirliği ekipleri , artan gasp olaylarına karşı harekete geçti. Çok sayıda ihbar alan ekipler çalışma başlattı. Bir çetenin izine rastlayan garp büro dedektifleri , çeteyi takibe aldı. Yaklaşık 4 ay süren teknik takibin ardından operasyon için düğmeye basan polis , Ankara ve  Aksaray  da Maske adını verdiği eş zamanlı operasyon düzenledi. 3 çete üyesini iş üzerinde olmak üzere toplan 11 kişi gözaltına alındı. Şahısların araçlarında ve adreslerinde yapılan aramalarda , 3 tabanca , 5 şarjör , 60 fişek , 4 kurusıkı tabanca , 2 ruhsatsız  av tüfeği  , 3 kartuş , 4 bıçak , 4  eldiven  , 3 kar maskesi , jop , kelepçe ve hırsızlıktan elde edilen 2 bilgisayar ele geçirildi.

KANDİL BAHANESİYLE CAMİYE BİLE GİRİP BİLGİ TOPLAMIŞ

Emniyette sorgulanan çetenin kullandığı yöntemler ise dikkat çekti. Çete üyesi Burcu Y. nin yalnız yaşayan kadın veya erkekleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =