Domain de yatırım fırsatı

Avrupa da giderek büyüyen  Domain  piyasası Türkiye de de hareketlenmeye başladı. Birçok kişi gelişen internet pazarıyla birlikte  Domain  yatırımcısı oluyor. 10-100 TL arası fiyatlarla  Domain  alan yatırımcılar portföyleri için teklif bekliyor.

hurriyet
0

İNTERNET dünyasının hızlı gelişimi bu alanda yeni girişimciliklere de yol açıyor. İlk yıllarda yalnızca profesyonel kişiler ve şirketler tarafından  yatırım  aracı olarak satın alınan domainlere (alan adı) bugün birçok kişi sahip.  Domain  yatırımcıları , insanların ve şirketlerin ilginisi çekebilecek birçok alan adını önceden alarak kendi isimlerine kaydediyorlar ve daha sonra bu alanlanlar için teklif gelmesini bekliyorlar.  Türkiye de faaliyete geçen .tc alan uzantılı domaine sahip olan TCNET İnternet Genel Müdürü Ertan Ulutaş ,  Domain  gittikçe değerlenen piyasa.  yatırım  aracı olarak kullanılıyor.
Artık bir proje yapmadan evvel iyi bir alan adı almanız gerekiyor dedi.  

YATIRIMCI BİLİNÇLİ OLMALI

Özellikle Avrupa ya göre henüz çok daha az sayıda domaine sahip olan Türkiye de , 36 milyon internet kullanıcısı varken 321 bin .tr  uzantılı alan adı bulunuyor. Almanya da ise bu rakam , 67 milyon internet kullanıcısı ve 15 ,2 milyon .de uzantılı alan adı olarak yer alıyor. Ulutaş , .tc uzantısı ile ilk etapta şirketlere daha sonra bireysel kullanıcılara satış yaptıklarını anlatarak , Bireysel kullanıcılara 83 TL den satış yaptık ve gerçek çok büyük ilgi gördü. İkici el piyasasının başladığını görüyoruz. Bir kaç bin marka ilk etapta kendi alan adlarını aldılar. Artık bir projeye  yatırım  yapmadan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =