Dolandırıcılık yapan suç örgütü çökertildi

Adana da telefonla aradıkları kişilere kendilerini savcı , polis olarak tanıtarak , PKK tehdidiyle vatandaşları dolandıran  suç   örgütü  çökertildi.

haber7
0

Adana Emniyet Müdürlüğü tarafında , iletişim araçlarını kullanmak suretiyle irtibata geçtikleri kişilere kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak , banka hesaplarının veya kimlik bilgilerinin terör örgütlerinin eline geçtiği şeklindeki yalan beyanlarla vatandaşlardan para veya altın istemek suretiyle  Dolandırıcılık   yapan  kişilere yönelik olarak çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda yapılan operasyonda organize  suç  çetesi oluşturmak suretiyle  Dolandırıcılık  faaliyetlerinde bulunduğu tespit edilen kişilere yönelik 7 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Operasyonlarda aralarında  suç   örgütü  lideri M.R.K. nın da bulunduğu A.K. , M.A. , C.K. , H.M. , M.K. , ve A.K. isimli toplam yedi kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerinde yapılan aramalarda; bir adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca ve 25 fişek , bir ruhsatsız av tüfeği , 100 cep telefonu , farklı şahıslara ait çok sayıda nüfus cüzdan fotokopisi , 30 sim kart , 8 bilgisayar , taşınabilir bellekler , banka kartları , hesap cüzdanları gibi malzeme ele geçirildi.

Ayrıca örgütün  Dolandırıcılık  paraları ile satın aldığı tespit edilen bir adet 2012 model otomobile de el konuldu. Yapılan bu çalışmalar sayesinde vatandaşlara ait yaklaşık 700 bin TL nin dolandırıcının eline geçmesi engellendi.

Emniyet Müdürlüğü nden yapılan açıklamada , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =