milliyet
0

Asal sayılar ve denklemler üzerine hazırladığı sorularını  çözene  büyük ödüller vaad eden Samsunlu matematikçi Aydın Cerit , 650 bin TL değerinde son  model  Mercedes otomobil ödüllü sorusunu kamuoyu ile paylaştı. Cerit , ödülünü  1 milyon  TL ye çıkardı. İnternette paylaştığı sorusunun çözümü için 1 ay süre tanıyan 56 yaşındaki matematikçi , "Bill Gates in de ciddi anlamda rakibiyim. Mevcut bilgisayar ve hesap makinesi teknolojilerini çöp sepetine atabilecek çalışmalarım var. İmkan verilirse bunların daha gelişmişini yapabilirim." dedi.

1 MİLYON LİRA VERECEK
Bilgisayar teknolojisinin altyapısı olan asal sayılar üzerine 16 yıldır çalışma yürüten , 2  çocuk  babası matematik öğretmeni Aydın Cerit , haber1919.com  internet  sitesinde yayınladığı  1 milyon  TL ödüllü sorusunun çözülmesini bekliyor. Sorusunu çözen kişinin çıkmayacağını düşünen Cerit , daha önce de 1 ay ücretsiz yemek ,  emekli maaşı  , 10 bin TL , dükkan , daire , yat ve  2012   model  sıfır km Mercedes otomobil ödüllü sorular sormuştu. Sorularını çözenin çıkmadığını söyleyen Cerit , sorusunu doğru yanıtlayana  1 milyon  TL vereceğini belirtiyor.

"ÇÖZEN ÇIKACAĞINI SANMIYORUM"
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunu Aydın Cerit ,  1 milyon  TL ödüllü sorusunun büyük yankı uyandırdığını belirterek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =