Tefeci çetesi  süpürge  ile çökertildi

 diyarbakır  ın  bismil  İlçesi nde tefecilik yapan 7 kişilik çete , polisin  süpürge  adı verdiği operasyonla çökertildi.

haber7
0

Bismil Emniyet Müdürlüğü ekipleri , ekonomik zorluk çeken vatandaşların , bu sıkıntıdan kurtulmak amacıyla yüksek faiz karşılığında borç para aldıkları tefecilik çetesinin ağına düştüğünü belirledi. Paravan bir şirket kurup sözde işyeri açan tefecilerin , gelen kişilerin kredi kartları üzerinden mal satmış gibi işlem yaptıkları kesilenden daha az miktarda nakit para verdikleri , çok borcu olanlara da yüksek faizle para verip boş senet imzalattıkları saptandı. Mağdur kişilerden bazılarının borçlarını ödemelerine rağmen senetlere yüksek miktarlarda tutar ve yakın tarihli vade yazarak doldurdukları , adli mercilere müracaat ederek , imzalı bir şekilde düzenledikleri resmi evrakla ilgili kurumlara müracaatla alacaklarını tahsil yoluna başvurdukları tespit edildi.

İlçe merkezinde yapılan tespit çalışmalarından sonra  süpürge  adı verilen operasyonla , 7 kişi , eş zamanlı bakkınlarla gözaltına alındı. Şüpheli 7 kişinin işyeri ve evleri ile araçlarında yapılan aramalarda , 245 kredi kartı , 2 bin 64 kredi kartı slipi , 36 senet , 15 tapu senedi , 119 fatura , 11 fatura koçanı , 9 ajanda , 4 çek , suçun konusuna bulgu teşkil edecek çok sayıda banka dekontu , protokol sözleşmeleri , bir tabanca bulundu.

Gözaltına alınan 7 şüpheliden savcılığa sevkedilen E.A. , A.Ç. , S.A.S. , H.Y. ve M.İ. tutuklanarak cezaevine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =