150 bin memura ek gösterge müjdesi!

Memurlarla yapılan ilk toplu sözleşme kapsamında belirlenmiş 13 konu başlığıyla ilgili kanun taslağı çalışmasından  150  bin  memura  müjdeli haber çıktı. Sayıları  150  bini bulan memurlara "ek gösterge"  müjdesi  geliyor.

haber7
0

Vatan da yer alan habere göre; devlette hizmetli , teknisyen yardımcısı , aşçı , şoför vb. olarak çalışan ve sayıları  150  bini bulan memurlara "ek gösterge"  müjdesi  geliyor. Hükümetin üzerinde çalıştığı ve memur sendikalarının taleplerini dikkate alan taslak , "yardımcı hizmetler sınıfında" çalışan memurların yüzünü güldürecek.

Buna göre , 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında olmalarına rağmen , memurlara tanınan bir çok haktan yararlanmayan  150  bine yakın çalışana "ek gösterge" verilmesi öngörülüyor. Böylece sözkonusu memurların mevcut maaşlarında kısmi bir artış sağlanacak. Ancak daha da önemlisi bu çalışanların , emekli olduklarında maaşlarında görülen belirgin düşüş telafi edilecek. Bu kapsama giren çalışanların , emekli maaşlarının en az 100 TL artırılması hedefleniyor.

Devlette ,  Yardımcı Hizmetler  sınıfında , yani hizmetli , kaloriferci , teknisyen yardımcısı , aşçı , vb. görevlerde çalışanların , görevde yükselme ,  ek gösterge  , yeşil ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =