Karaman: Şenol hoca konusunda yanlışlık var

Trabzonspor da teknik direktör  Şenol  Güneş in hakem tarafından tribüne gönderilmesi nedeniyle , maçın ardından düzenlenen basın toplantısına antrenör Ünal  Karaman  katıldı.

haber7
0

Spor Toto Süper Lig de Beşiktaş ı deplasmanda 2-1 yenen Trabzonspor un antrenörü Ünal  Karaman  , Beşiktaş karşısında takımının yaklaşık 30 dakika eksik oynadığını belirterek , taktiksel disiplinden kopmadıkları için oyuncularının övgüyü hak ettiklerini söyledi.

Karaman , yaptığı açıklamada , Beşiktaş camiasına kendilerini samimi şekilde karşıladıkları için , taraftarlarına da takımlarını centilmence destekledikleri için teşekkür etti.

Yağmurlu havaya rağmen deplasman maçında kendilerini yalnız bırakmayan Trabzonsporlu taraftarlara da teşekkür eden  Karaman  , şöyle konuştu:

Antrenmanlarda takımımızı zaman zaman as takıma karşı 10 kişi oynatıyoruz. Psikolojik olarak böyle maçlara takımımızı hazırlıyoruz. Ağır bir sahada takımımız yaklaşık 30 dakika boyunca eksik oynadı. Buna rağmen taktiksel disiplinden kopmadılar. Bu maç , oyuncularımızın sergilediği mücadele nedeniyle benim için ayrı bir yere sahip. Övgüyü hak ettiler. Böyle maçlarda takımınızı ayrıca motive etmenize gerek yok. Devre arasında oyuncularımızdan ekstra kilometre yapmalarını istedik. Onlar da maçın sonuna kadar maçı bırakmadılar.

Şenol Güneş in hakem tarafından tribüne gönderilmesini değerlendiren  Karaman  , hakemlere inançlarının ve güvenlerinin tam olduğunu belirterek ,  Şenol  Güneş , Türk spor kamuoyunun yakından tanıdığı bir antrenör. Atılması bizim için sürpriz oldu. Kesinlikle bir yanlış anlaşılma  var  şeklinde konuştu.

Karşılaşmanın son bölümünde protokol tribününde yaşanan olayların hatırlatılması üzerine ise  Karaman  , çıkan olaylar hakkında bilgisi olmadığını belirterek , Ben Beşiktaş a samimi olarak teşekkür ettim. Beşiktaş benim için ayrı bir yerde. Ne yaşandı bilmiyorum. Çok rahatsız edici bir olay yaşanmışsa bunu sayın Güneş e sorduğunuzda o değerlendirecektir dedi.

Karaman , oyuncularının verdiği mücadelelerin kendilerini bir noktaya taşıyacağını belirterek , Bizim bir hedefimiz var. Beşiktaş maçı da bir engel. Kasımpaşa maçı da engel. Müsabakaları ayırt etmiyoruz şeklinde konuştu.

Burak Yılmaz ın penaltı beklediğini pozisyona ilişkin ise  Karaman  , hakemin performansını değerlendirmeyeceğini belirterek , Sıcağı sıcağına bir şey söylemem doğru olmayabilir. Ancak bir oyuncunun kaleciyi geçtikten sonra düşmesi bana mantıksız gibi geliyor diye konuştu.

TRABZONSPORLU OYUNCULAR-

Kaleci Onur Recep Kıvrak , maçın ardından yaptığı açıklamada , izleyenlere keyif veren müsabaka olduğunu ifade ederek , Çok zor bir maçtı. Beşiktaş da iyi oynadı. 10 kişi kalındığında nasıl oynanacağını gösterdik. Bizim için çok önemli bir 3 puan. Tüm takım arkadaşlarımız maçın öneminin bilincindeydi. Çok mutluyuz. Artık önümüzde Kasımpaşa maçı var. Önümüzde daha zorlu maçlar var. Ancak çok büyük bir engeli aştığımızı düşünüyorum. Bu galibiyet maçta kırmızı kart gören Serkan Balcı ya armağan olsun dedi.

Giray Kaçar ise galibiyet için sahaya çıktıklarını kaydederek , Çok mutluyuz. Sahada savaştık. Bu maçı Beşiktaş tan daha çok istediğimizi düşünüyorum dedi. Giray , takımının devre arasından sonra form düşüklüğü yaşadığı yönündeki görüşlere katılmadığını belirterek , Biz formda bir ekibiz. Beşiktaş ı yenerek bunu gösterdik. Teknik heyetimizle , oyuncularımızla çok iyi bir ekibiz. Sezon sonunda ipi göğüsleyeceğimize inanıyorum. Bu maç bir serinin başlangıcı olacak diye düşünüyorum şeklinde konuştu.

AA


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =