SGK kimden emekli maaşını geri istiyor?

Ali Tezel emeklilik bekleyenleri ise hayal kırıklığına uğratan uygulamaları yazdı

haberturk
0

Sosyal Güvenlik Kurumu , geçmişte isteğe bağlı prim ödeme süreleri ile yurtdışı çalışma süreleri çakışanların isteğe bağlı prim ödeme sürelerini silmekte ve  emekli  olanların  emekli  aylığını kesip ödediklerini  geri  istemekte , emeklilik bekleyenleri ise hayal kırıklığına uğratmaktadır. Yargı ise bu duruma izin vermemektedir

Ali Bey , uzun yıllar Almanya da çalıştım. Bu arada Türkiye de SSK ya isteğe bağlı prim ödedim ve 2001 yılında da Türkiye den isteğe bağlı SSK primleriyle  emekli  oldum. Şimdi de Almanya dan  emekli  olunca , Almanya sosyal güvenlik kurumu hizmetlerimi Türkiye ye gönderince , SSK "isteğe bağlı prim ödemeleri ile Almanya çalışmalarım çakışıyor" diye SSK dan emekliliğimi iptal etti. Yetmedi 2001 den beri aldığım aylıkları benden faiziyle  geri  istiyor. Ne yapmam lazım , lütfen yardımcı olun. İsmimi de gizli tutarsanız memnun olurum.

Sayın okurum , Sosyal Güvenlik Kurumu , geçmişte isteğe bağlı prim ödeme süreleri ile yurtdışı çalışma süreleri çakışanların isteğe bağlı prim ödeme sürelerini silmekte ve  emekli  olanların  emekli  aylığını kesip ödediklerini  geri  istemekte , emeklilik bekleyenleri de hayal kırıklığına uğratmaktadır. Yargı ise bu duruma izin vermemektedir. Bu sebeple konuyu iş mahkemesine taşıyın ve aşağıdaki örnek olarak vereceğim Yargıtay kararını da kullanın.

ÖRNEK YARGI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =