45 kişilik çete çökertildi!

Suçluları kamera görüntüleri ele verdi...

haberturk
0

Mustafa ŞEKEROĞLU/AHT

İstanbul un farklı ilçelerinde  türk telekom  a ait fiber optik ve bakır kablo çalan 45  kişilik   çete  yakalandı.Çetenin liderliğini  türk telekom  un taşeron firmalarında çalışan kablo ve elektrik ustalarının yaptığı ortaya çıktı. Şirketin kamyonları ve vidanjörünü kullanarak  hırsızlık  olaylarını gerçekleştiren  çete  üyelerinin , şüphe çekmemek için görevli yelekleri giydikleri belirlendi.  hırsızlık  olayları saniye saniye güvenlik kameralarına takılan çeteyi polis de suç işlerken kameraya aldı.

Türk Telekom yetkilileri savcılığa başvurarak İstanbul un bazı ilçelerinde kendi firmalarına ait yeraltındaki fiber ve bakır kabloların kesilerek çalındığını bildirdi. Başta Sarıyer ve Kağıthane olmak üzere bazı semtlerde internet ve telefon kesintileri yaşandığını bunun üzerine yapılan çalışmada söz konusu bölgelerde kabloların kesilerek çalındığının tespit edildiği kaydedildi. Şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ,Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Kamera görüntülerinden anlaşıldı

Savcılığın talimatı üzerine harekete geçen polis , başka ilçeler de de benzer  hırsızlık  olaylarının olduğunu tespit etti.  hırsızlık  olaylarının gerçekleştiği noktalardaki güvenlik kamera ve MOBES e kayıtları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =