İktisat hocalarına göre 2013 ün 2 sinir ucu!

stanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği (İEAD) tarafından yapılan Hocaların Gözüyle  2013  Yılında  Türkiye Ekonomisi  Araştırması na  göre   2013  yılında Türkiye ekonomisini bekleyen en önemli sorunlar şöyle:

haber7
0

İktisat  hocalarına   göre   2013  te en önemli sorun cari açık ve işsizlik

İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği (İEAD) tarafından yapılan Hocaların Gözüyle  2013  Yılında  Türkiye Ekonomisi  Araştırması na  göre   2013  yılında Türkiye ekonomisini bekleyen en önemli sorun cari açık ve işsizlik olacak. Araştırmaya  göre  bu yılın en çok kazandıracak yatırım aracı ise altın.

İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği (İEAD) tarafından yapılan Hocaların Gözüyle  2013  Yılında  Türkiye Ekonomisi  Araştırması ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. 18-31 Aralık 2012 tarihleri arasında online anket yöntemi ile gerçekleştirilen ve profesör , doçent ve yardımcı doçent unvanlarına sahip 331 iktisat hocasının cevapladığı anket sonuçları , iktisat hocalarının dünya ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirme ve  2013  yılına ilişkin beklentilerini gösteriyor. Anket kapsamında sorulan 15 soruya hocaların verdiği cevaplar hayli şaşırtıcı.

Avrupa da umut yok , Türkiye iyi yolda

Anket sonuçlarına ilişkin açıklama yapan İEAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hüseyin Bilgin , önceki yıla  göre  iyimserlikte artış olmasına rağmen iktisat hocalarının dünya ve AB ekonomisi için oldukça kaygılı olduklarını söyledi. Profesör Bilgin in verdiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =