Elektrikli otomobil satışlarından memnun değil

Renault düşük  Elektrikli  araç satışlarını canlandırmak için yakında çıkacak Zoe ile pazarlama stratejisini değiştirmeyi planlıyor.

haber7
0

Dünya çapında  Elektrikli  otomobillerin çok az satması nedeniyle hayal kırıklığına uğrayan Renault , potansiyel müşterilerin ilgisini arttırmak için daha başarılı bir pazarlama stratejisi benimsemek istiyor.

Renault nun küresel pazarlama yöneticisi Stephen Norman , “Araçların bağımsızlığını göstermemiz ve halka neler yapabileceklerini daha iyi bildirmemiz gerekiyor. Bence insanlar bu araçlarda mevcut olmayan kısıtlamalar icat ediyorlar” dedi.

Renault  Elektrikli   otomobil  pazarında pazar lideri olsa da , dünya çapındaki satışlar yeterince yüksek değil. Norman , “Şimdiki yapmamız gereken 2030 da ne yapacağımızla ilgili boş boş konuşmayı bırakıp o araçları satmak.  Elektrikli  otomobille ilgili iletilecek çok fazla mesaj var , bu konuda çaba göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Renault gelecek yıl Renault Zoe yu bütün  Elektrikli  araçlarında öne çıkardığı bir avantaj olan , güç aktarım organlarının sessizliğine odaklanan bir kampanyayla piyasaya sürecek.

Norman insanların  Elektrikli  araçları sadece sessiz oldukları için satın almayacağını kabul etse de , bunun kusursuz mühendislik ve verimliliği çağrıştıran bir nitelik olduğunu belirtti.

Norman Zoe ya ilişkin , “İnsanların onu sürmeleri de gerekiyor. O son derece çevik ve çok güçlü frenleri olan bir araç” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =