Günde 30 tablet ilaç içiyor

 kayseri  de , 12 yıl önce yakalandığı kolon kanserini yenmesine rağmen bugüne dek peşini bırakmayan hastalıklar nedeniyle ilaca bağımlı hale gelen emekli bakkal ,  Günde  30  tablet  ilacın yanı sıra insülin ve nefes açıcı sprey kullanıyor.

haber7
0

58 yaşındaki Kamber Koç , AA muhabirine , 2000 yılında kolon kanserine yakalandığını ,  kayseri  Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde yapılan ameliyatla bağırsağını üçte ikisinin alındığını söyledi.

Bu nedenle Erciyes Üniversitesi  tıp fakültesi  Hematoloji-Onkoloji Hastanesi nde 7 yıl kemoterapi gördüğünü ifade eden Koç , tümörün iyi huylu çıkması nedeniyle kanseri yendiği kaydetti.

Koç , bu süreçte işlettiği marketi kapatarak malulen emekli olduğunu belirterek , şunları anlattı:

Kanseri yendim ama hastalıklar peşimi bırakmadı. Daha sonra ülseratif kolit teşhisi kondu. 2008 yılında by-pass ameliyatı oldum , 5 damarım değiştirildi. Astım-bronşit , şeker , hipertansiyon hastasıyım. Her iki gözümden de katarakt ameliyatı oldum. Son zamanlarda ellerim titremeye başladı. Bunun için de nöroloji uzmanı  ilaç  verdi.  Günde  30  tablet   ilaç  içiyorum. Ayrıca şeker hastalığı için insülin , astım-bronşit için de nefes açıcı sprey kullanıyorum. Tabi arada sırada baş ağrısı için içtiğim ağrı kesici ilaçları saymıyorum.
Kullandığı ilaçlar nedeniyle 75 kilodan 115 kiloya çıktığını dile getiren Koç , son dönemde uyguladığı diyet sonrası 105 kiloya kadar düştüğünü anlattı.

Koç , kullandığı ilaçları karıştırmamak için hepsini ayrı ayrı tasnif ederek poşetlediğine dikkati çekerek , Bazen içtiğim bir ilacı , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =