En yüksek emekli maaşı kimde?

 OECD  ülkeleri arasında , çalıştığı dönemde alınan maaşa oranla en  yüksek  emeklilik  maaşı  veren ülke hangisi?

haberturk
0

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , Türkiye nin ,  OECD  ülkeleri arasında , çalıştığı dönemde alınan maaşa oranla en  yüksek  emeklilik  maaşı  veren ülke olduğunu kaydetti.

BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu , 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı nın 15. maddesi üzerinde yaptığı konuşmada , cezaevlerindeki tutuklu sayısının 12 Eylül dönemini aratır hale geldiğini iddia ederek , Kenan Evren in bıraktığı yerden devam edilmektedir dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün , bugünün , 19 Aralık 2000 tarihli hayata dönüş operasyonunun yıl dönümü olduğunu söyledi.

O operasyonda hayatını kaybeden bir kişinin annesinin kendisine gönderdiği mektubu okuyan Aygün , söz konusu operasyonla ilgili olarak hiçbir kamu görevlisinin yargılanmadığını , sadece birkaç askerin yargılandığını kaydetti. Aygün , operasyondan sonra bir komutanın , ordunun envanterinde hiç olmayan bomba kullandık dediğini ifade ederek , AİHM in Türkiye yi yaşama hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle mahkum ettiğini söyledi.

Aygün , kürsüde , Dünkü ODTÜ muharebesinden bir fotoğraf dediği fotoğrafı gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın ODTÜ ye gittiğini hatırlatan Aygün , ODTÜ de hayata dönüş operasyonuna benzer sahneler yaşandı. Ne mutlu ki ODTÜ de Deniz in , Mahir in peşinden giden devrimci öğrenciler var , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =