5 devin Gediz kapışması!

 Gediz   Elektrik dağıtım  ın özelleştirilme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi dakika dakika haberturk.com da

haberturk
0

İzmir ve Manisa illerinin elektriğini tedarik eden  Gediz  Elektrik Dağıtım ın özelleştirilme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi Ankara da başladı. 2036 yılına kadar işletme hakkı devrinin yapılacağı ihaleye 10 firma katılıyor: Genpa Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ , Park Holding AŞ , Enerjisa  Elektrik dağıtım  AŞ , Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ , Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu , Fernas İnşaat AŞ , Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ , IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ , Zorlu Holding VE Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu.

CENGİZ-KOLİN-LİMAK  OGG İHALEDEN ÇEKİLDİ
Akdeniz ve Boğaziçi  Elektrik dağıtım  şirketlerinin ihalelerinde en yüksek teklifi veren Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu ,  Gediz  EDAŞ ihalesinin açık artırmasında teklif vermeyeceğini açıkladı.

2.5 MİLYON ABONESİ BULUNUYOR
Yaklaşık 2.5 milyon abonesi ve 14 milyar 172 milyon kWh elektrik tüketimi olan  Gediz   Elektrik dağıtım  AŞ nin , Türkiye nin elektrik dağıtımında yüzde 8 ,1 lik payı bulunuyor.  Gediz  in kayıp kaçak oranı yüzde 8 civarında bulunuyor.

DAKİKA DAKİKA İHALE!
Özelleştirme İdaresi Başkanlığında , Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan ın komisyon başkanlığında yapılan ihalenin elemesiz turunda en yüksek teklif 630 milyon dolar oldu. İlk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =