9 devin Gediz kapışması!

 Gediz   Elektrik dağıtım  ın özelleştirilme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi dakika dakikak haberturk.com da

haberturk
0

İzmir ve Manisa illerinin elektriğini tedarik eden  Gediz  Elektrik Dağıtım ın özelleştirilme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi Ankara da başladı. 2036 yılına kadar işletme hakkı devrinin yapılacağı ihaleye 9 firma katılıyor: Genpa Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ , Park Holding AŞ , Enerjisa  Elektrik dağıtım  AŞ , Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ , Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu , Fernas İnşaat AŞ , Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ , IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Zorlu Holding.

CENGİZ-KOLİN-LİMAK  OGG İHALEDEN ÇEKİLDİ
Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu İcra Kurulu Başkanı İsmail Ergüneş ,  ihale  öncesinde  Gediz  EDAŞ ihalesinin açık artırmasında teklif vermeyeceğini açıkladı. Yaklaşık 2.5 milyon abonesi ve 14 milyar 172 milyon kWh elektrik tüketimi olan  Gediz   Elektrik dağıtım  AŞ nin , Türkiye nin elektrik dağıtımında yüzde 8 ,1 lik payı bulunuyor.

AKDENİZ VE BEDAŞ A EN YÜKSEK TEKLİFİ KİM VERMİŞTİ?
Akdeniz  Elektrik dağıtım  AŞ nin 12 Kasım da yapılan özelleştrilmesi ihalesine Genpa Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ , Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ , Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu , Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu katılmış , en yüksek teklifi 546 milyon dolarla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =