milliyet
0

Habere göre , İngiltere’nin üst düzey askeri yetkilisi  General  Sir David Richards , birkaç hafta önce Londra’da , aralarında  Türkiye  ,  Fransa  ,  Ürdün  ,  Katar  ve Birleşik  Arap  Emirlikleri gibi ülkelerden komutanların katıldığı gizli bir toplantı düzenledi.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırılan haberde , toplantının  İngiltere  Başbakanı David Cameron’ın talebiyle yapıldığı ve toplantıda yeni stratejinin detaylıca tartışıldığı kaydedildi.

Suriye’de radikal eğilimli grupların giderek daha da güçlendiği ve bunun ılımlı grupları geride bıraktığının belirtildiği haberde ayrıca , Suriye’nin savaş sonrası yapılanmasında etkili olabilmek için uluslararası güçlerin ılımlı ve laik grupları destekleyeceği belirtildi.

Uluslararası koalisyonun planladığı hava ve deniz desteğinin , Suriye’ye müdahale edildiği suçlamasına da yol açabileceğinin kaydedildiği haberde ,  Suriye  Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bir an önce gitmesi için uluslararası alanda daha koordineli bir çalışma yürütülmesinin istendiği bildirildi.

 

.yanHaberDet .ya-site-form__search-input {padding-bottom:6px !important;}
Ateşinizi Ölçün!

Etiketler: haber ,  Arap  ,  Katar  ,  Ürdün  ,  Suriye  ,  Londra  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =