Fransızları şaşkına çeviren Türk mucit

Çamaşır makinesi motoru , elektrik süpürgesi güç ünitesi ve akü ile çalışan araç..

sonhaberler
0

Fransa nın başkenti Paris te yaşayan Bahri Cesur un , çamaşır makinesi motoru , elektrik süpürgesi güç ünitesi ve akü bağlayarak yaptığı araç görenleri  şaşkına  çeviriyor.

100 AVROYA SATIN ALDI

Çamaşır makinesi ve buzdolabı tamircisi olan Cesur , araç projesine bir arkadaşıyla girdiği iddia üzerine başladı.Yaklaşık 100 avroya satın aldığı çalışır durumdaki mikro aracın motorunu sökerek yerine çamaşır makinesi motoru taktığını ve gaz pedalı için de elektrik süpürgesinin güç ünitesini kullandığını belirten Bahri Cesur , tam dolu akülerle iki saate yakın yol gidebildiğini söylüyor.

Cesur , hem arkadaşıyla girdiği kebap iddiasını kazanmak hem de boş zamanlarını değerlendirmek için 22 yaşındaki oğluyla aracı yaptığını kaydetti. Azami hız sınırı olan 45 kilometreye ulaşabilen aracı bitirdikten sonra internette görüntülerini yayımladığını ve kısa zamanda birçok olumlu tepki aldığını aktaran Cesur , özellikle yürüme engelli bir Fransız ın "Bu tür araçlar bizi daha özgür yapabilir" mesajının kendisini oldukça duygulandırdığını belirtiyor.

googletag.display "BASİT BİR TAMİRCİYİM"

Oturduğu mahallede boş zamanlarında , övündüğü icadıyla dolaştığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =