İzmir AKP den Gökçek i kızdıracak benzetme

EXPO 2020 ye  İzmir  le birlikte aday olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Gökçek  i üzecek açıklama  AKP  den geldi

phphaberci
0

Ak Parti  İzmir  İl Başkanı Cihat Akay , Ankara nın adaylığını atletizmde önden koşan , sonradan yarıştan ayrılan tavşan atlete benzetirken , milletvekili Mehmet Tekelioğlu ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın sürpriz şekilde prensipte  İzmir  in adaylığını 6Mart da  İzmir  de yapacağı mitingde açıklayabileceğini söyledi.

İzmir de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun yarın , Türkiye de ilk olarak birlikte açılış yapacak. TCDD ve CHP yönetimindeki  İzmir  Büyükşehir Belediyesi nin ortaklaşa yaptığı Aliağa-Menderes arası 80 kilometrelik banliyö hattı işletmesinin resmi açılış töreni gerçekleşecek. Başbakan Erdoğan ın  İzmir  programıyla ilgili Ak Parti İl Başkanı Cihat Akay , Ak Parti  İzmir  Milletvekilleri Mehmet Tekelioğlu , İsmail Katmerci , Taha Aksoy , Tuğrul Yemişci basın toplantısı yaptı.

AMAÇ HİZMETSE SİYASET TEFERUATTIR

Ak Parti  İzmir  İl Başkanı Cihat Akay , Erdoğan ın  İzmir  programının saat 12.00 da ESİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katılımıyla başlayacağını , daha sonra 13.30 da ise Bayraklı da Kızılay Kan Merkezi açılışıyla süreceğini söyledi. Kızılay Merkezi nin açılışının miting olarak organize edildiğini belirten Akay , 30 ilçe teşkilatlarına da katılım konusunda çağrı yaptıklarını söyledi. Akay , Alsancak Garı ın saat 15.30 da da ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Erdoğan ın hizmete sokacağı TCDD ve  İzmir  Büyükşehir Belediyesi nin yaptığı banliyö hattı açılışının  İzmir  ve Türkiye siyaseti için iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Demokrasinin beşiği  İzmir  de böyle bir ilkin yaşanacak olmasının İl Başkanı olarak kendisini mutla ettiğini dilel getiren Akay , "Amaç ülkemize , bölgemize hizmetse siyaset teferruattır.  İzmir  de çok farklı bir atmosfer ve güzellikler olacak. Bu güzellikler  İzmir  e yakışacak" dedi.

BAŞBAKAN VE KILIÇDAROĞLU AYNI AÇILIŞTA

Ak Parti Milletvekili İsmail Katmerci de "Yarın  İzmir  de tarihimizde görülmemiş güzelliklerden bir tanesini göreceğiz. Bir Başbakan ve ana muhalefet partisi lideri aynı açılışta bulunacak. Bu tür konular bugünlerde gerginleşme eğiliminde olan Türk siyasetinin de gerginliklerin giderileceği bir gün olur. Genel seçimler öncesi umarım bu başlangıç olur ve arkası gelir" dedi. Ak Parti milletvekili Mehmet Tekelioğlu da  İzmir  ilklerin şehri olmaya devam ettiğini söyledi.  İzmir  in gönlünü kazanmak istediklerini dile getiren Tekelioğlu , "Bir kimsenin gönlünü kazanmak istiyorsanız onu ödüllendirmelisiniz. Ona hizmet etmelisiniz. Bu anlayış çerçevesinde bu açılış yapılacak. Bundan sonra da bu tür çalışmalar olacak olursa partimizin anlayışı devam edecek. Başbakanımız sürekli  İzmir  le ilgileniyor.  İzmir  e sık sık gelmesi bunun en iyigöstergelerinden bir tanesidir" dedi. Taha Aksoy ise bu birlikteliğin yolunun 2005 yılında  İzmir  de düzenlenen UNİVERSIADE işbirliği ile başladığını söyledi.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi ne Hükümet desteğiyle gerçekleşen ikinci büyük adımın banliyö hattı olduğunu belirten Tekelioğlu , "Benim ümidim üçüncü adımın arkadan gelmesi ve EXPO 2020 nin  İzmir  de yapılmasıdır" dedi. Tuğrul Yemişçi ise  İzmir  in İstanbul un bir türlü alamadığı Olimpiyatlar a çevresindeki kentlerle birlikte aday olmayı da düşünmesi gerektiğini söyledi.

ANKARA TAVŞAN ATLET

İl Başkanı Akay , basın mensuplarının  İzmir  e rakip olarak EXPO 2020 aday adaylığını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih  Gökçek  in Ak Partili olduğunu , yarışta Ak Partili  İzmir  milletvekilleri ve il yönetimin kimi destekleyeceği sorusuna yanıtladı. Akay , "Biz tüm gücümüzle Başbakan Erdoğan ın EXPO adaylığı tercihini  İzmir  den yana kullanacağını arzu ediyoruz. Atletizmde bir tabir vardır. Yarış başlarken tavşan atlet koşar. Daha sonra yarıştan çekilir. Tahmin ediyorum Ankara bizim için tavşan aday" dedi. Akay ,  İzmir  olarak EXPO yu alacağımıza inandığını , milletvekilleri ve teşkilat olarak gerekli taleplerde bulunduklarını söyledi. Ak Parti milletvekili İsmail Katmerci , reklamını yapmasalar da  İzmir  in adaylığı için girişimlerde bulunduklarınlı belirtti.

BAŞBAKAN İZMİR İN ADAYLIĞINI AÇIKLAYABİLİR

Taha Aksoy ise EXPO adayını belirlemede yerel yönetimin hangi partiden olduğunun geçerli bir kriter olmadığını söyledi. Bu doğru olsa Ak Partili Ankara , Antalya belediyeleri varken  İzmir  in 2015 adaylığının gerçekleşemeceğini dile getiren Aksoy , "Ak Parti kendi adayını çıkarmadı. Bu da böyle bir kriter olmadığının kanıtıdır.  İzmir  önemli deneyim kazanmıştır. Bu deneyim değerlendirilecektir" dedi. Mehmet Tekelioğlu ise  İzmir  in aday olması gerektiğini Başbakan la olan randevuda anlatacaklarını söyledi. Bakanlar Kurulu üyelerine gerekli bilgileri verdiklerini belirten Tekelioğlu , "Karar için Başbakanla olan randevu sonrasını beklemek gerekiyor. Ancak , Başbakanımız sürprizleri sever. Yarınki  İzmir  ziyaretinde belki de  İzmir  in adaylığını prensip olarak açıklayabilir" dedi.

BAŞBAKAN AFİŞLERİNİ CHP LİLER TAHRİP ETMEDİ

İl Başkanı Cihat Akay , iki liderin  İzmir  i ziyaret ve ortak açılış konusunda CHP ile centilmenlik anlaşması yapıldığı , ancak Ak Parti nin astığı afişler yüzünden kriz yaşandığının hatırlatılması üzerine "Başbakanımız ın  İzmir  e gelişi ile ilgili bannerlama yaptık. Bunların bazıları tahrip edildi. Tahribatların da CHP dışında bir partinin gençlik kolları tarafından yapıldığı tespit edildi. Bunu bir kriz olarak görmüyorum. Biz sözümüzde duruyoruz. Herhangi bir bayrağımız bez afişimiz  İzmir  in hiçbir yerinde yok. Verdiğimizin sözün arkasındayız. Sadece Başbakanımızın  İzmir  e geldiğini gösteren , açılışı haberi vermek için böyle bir çalışmamız oldu. Kriz görmüyoruz" dedi.


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =